حمله قلبی چقدر طول میکشد ؟ اگر حمله قلبی درمان نشود چه می شود؟

علائم حمله قلبی می تواند از نظر شروع ، شدت و مدت زمان متفاوت باشد. برخی ممکن است به طور ناگهانی بروز کنند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است به آرامی شروع شوند. ممکن است چند دقیقه یا چند ساعت طول بکشد. علائم حمله قلبی درمان نشده می تواند منجر به عوارض جدی یا حتی مرگ شود. بنابراین مهم است که افراد پس از شروع علائم تحت درمان فوری قرار گیرند. در این مقاله بررسی می کنیم تا چه مدت یک حمله قلبی ادامه دارد. همچنین علائم حمله قلبی را لیست کرده و در مورد اینکه حمله قلبی چقدر طول میکشد ، چگونگی و زمان مراجعه به پزشک برای درمان بحث خواهیم کرد.

حمله قلبی چقدر طول میکشد

حمله ی قلبی چقدر طول میکشد؟

علائم حمله قلبی معمولاً بیش از چند دقیقه ادامه دارد. آنها ممکن است از بین رفته و دوباره برگردند ، یا ممکن است به طور متناوب در طی چندین ساعت رخ دهند. در بیشتر موارد ، علائم به آرامی شروع می شود و باعث درد یا ناراحتی خفیف می شود. با این حال ، گاهی اوقات ، علائم می تواند ناگهانی و شدید باشد. درد قفسه سینه که چند هفته یا چند ماه طول بکشد بعید است که یک حمله قلبی یا سایر موارد اضطراری تهدید کننده زندگی باشد. با این حال ، بسیار حیاتی است که مردم منتظر نمانند تا ببینند درد چه مدت ادامه دارد. آنها برای علائم حمله قلبی به درمان اضطراری نیاز خواهند داشت.

علائم حمله قلبی چیست ؟

علائم حمله قلبی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی از علائم رایج حمله قلبی عبارتند از:

 • درد یا فشار قفسه سینه
 • احساس سبکی سر یا ضعف
 • تنگی نفس
 • عرق سرد
 • حالت تهوع
 • سو هاضمه
 • خستگی

دردی که ممکن است به موارد پایین گسترش یابد:

 • بازوها
 • پشت 
 • فک
 • گردن
 • بالای معده
 • شانه ها

هرچه علائم و نشانه های بیشتری در فرد وجود داشته باشد ، احتمال حمله قلبی در وی بیشتر است.

علائم حمله قلبی در زنان

زنان کمتر از مردان دچار درد شدید قفسه سینه می شوند. در برخی موارد ، به هیچ وجه ناراحتی قفسه سینه وجود ندارد. در عوض ، ممکن است برخی از علائم دیگر حمله قلبی مانند تنگی نفس یا خستگی در آنها ایجاد شود.

خطرات عدم درمان حمله قلبی

اگر فردی برای حمله قلبی درمان نشود ، می تواند منجر به عوارض جدی شود. حتی ممکن است کشنده باشد. بیماری های قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در سطح جهان است ، 85٪ از این مرگ ها به دلیل حمله قلبی یا سکته مغزی در سال 2016 رخ داده است. طبق انجمن آنژیوگرافی و مداخلات قلب و عروق ، افراد تقریباً 90 دقیقه از زمان شروع حمله قلبی تا دریافت معالجه پزشکی برای جلوگیری از آسیب به بافت حیاتی قلب زمان دارند.

عوارض حمله قلبی

در طی حمله قلبی ، به دلیل انسداد شریان کرونر ، جریان خون در قلب متوقف می شود. این شریان ها هستند که خون را به قلب می رسانند. اگر فرد تحت درمان فوری قرار نگیرد ، این کمبود جریان خون می تواند به قلب آسیب برساند. عوارض ناشی از این وضعیت عبارتند از:

 • آریتمی : این ضربان های غیر طبیعی قلب است.
 • شوک کاردیوژنیک : این به آسیب شدید عضله قلب اشاره دارد.
 • نارسایی قلبی : این حالت زمانی رخ می دهد که قلب دیگر نمی تواند به طور موثر خون را در اطراف بدن پمپ کند.

طبق سرویس بهداشت ملی (NHS) ، بسیاری از افراد به طور ناگهانی بر اثر چنین عوارضی می میرند – برخی قبل از رسیدن به بیمارستان و برخی دیگر در مدت یک ماه بعد از حمله قلبی. اگر حمله قلبی درمان نشود ، آسیب بیشتری وارد می شود و در نتیجه بدتر می شود.

در صورتی که با فرد مبتلا به حمله قلبی مواجه شدیم چه کنیم؟

در صورت مواجهه با فردی که دچار حمله قلبی شده است ابتدا با اورژانس تماس بگیرید.وضعیت بیمار را تغییر ندهید و در صورت وضعیت نامناسب آن را به پشت بخوابانید،اگر اطلاع دارید که فرد به قرص آسپرین که رقیق کننده خون است حساسیتی ندارد برای به جریان انداختن دوباره خون از قرص آسپرین برای وی استفاده کنید.

مراقبت های پزشکی فوری

اگر شخص یا شخص دیگری علائم حمله قلبی را تجربه کرده باشد ، باید فوراً با اورژانس تماس بگیرد. حتی اگر فردی مطمئن نیست ، هنوز باید به دنبال درمان فوری باشد. با اورژانس تماس بگیرد، درمان می تواند به محض ورود تیم خدمات اورژانس آغاز شود. طبق گزارشات انجمن قلب آمریكا (AHA) ، تماس با آمبولانس باعث می شود كه درمان تا یک ساعت زودتر از آنچه افراد با ماشین به بیمارستان می روند ، شروع شود. افرادی که با آمبولانس می آیند نیز ممکن است در بیمارستان سریع تر تحت درمان قرار گیرند.

قبل از رسیدن آمبولانس 

مصرف یک قرص آسپرین ، به طور ایده آل 300 میلی گرم ، در حالی که منتظر آمبولانس هستید ، ممکن است مفید باشد. اگر فردی به آن قرص آسپرین حساسیت نداشته باشد و اگر پزشک یا عضوی از تیم خدمات اورژانس آن را توصیه کرده است ، می تواند یک قرص آسپرین مصرف کند. آسپرین نوعی داروی رقیق کننده خون است که ممکن است به بازیابی مقداری جریان خون در قلب کمک کند. در صورت وجود سابقه حمله قلبی فرد باید  داروی قلبی تجویز شده را طبق دستورالعمل مصرف کرده باشد در حالی که منتظر رسیدن آمبولانس است. این داروها ممکن است شامل نیتروگلیسیرین یا مسدود کننده های بتا نیز باشند.

درمان حمله قلبی

درمان حمله قلبی

درمان بسته به نوع حمله قلبی در فرد متفاوت خواهد بود. در بیشتر موارد ، پزشک با استفاده از کاتتریزاسیون و قرار دادن استنت حملات قلبی را درمان می کند. کاتتریزاسیون یک لوله بسیار نازک است که به رگ های قلب متصل می گردد و از طریق یک برش کوچک در کشاله ران یا بازو ایجاد می شود. یک استنت شریان را باز نگه می دارد.

درمان فوری

اشکال درمان فوری در بیمارستان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آسپرین : این از لخته شدن خون بیشتر جلوگیری می کند.
 • نیتروگلیسیرین : این به بهبود جریان خون کمک می کند.
 • اکسیژن درمانی : این به افزایش سطح اکسیژن کمک می کند.
 • درمان درد قفسه سینه : این می تواند درد یا ناراحتی را کاهش دهد.

عمل جراحی

جراحی : جراحی می تواند به بازگرداندن جریان خون به قلب کمک کند. اقدامات جراحی برای بیماران سکته قلبی شامل جراحی بای پس است. جراحی بای پس شامل هدایت جریان خون در اطراف انسداد است.
کاتتریزاسیون و استنت گذاری : برخی افراد کاتتریزاسیون و قرار دادن استنت را نیز نوعی جراحی می دانند.

داروها

یک پزشک ممکن است به او داروهایی بدهد تا لخته خون را حل کند. به داروهایی که لخته خون را حل می کنند ، ترومبولیتیک می گویند. بعداً ممکن است پزشک برای کاهش خطر حملات قلبی در آینده داروهای دیگری تجویز کند ، از جمله:

 • آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون
 • مسدود کننده های بتا
 • مهار کننده های ACE

چگونه از حمله قلبی جلوگیری کنیم؟

روش های زیادی برای کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی اول یا بعدی وجود دارد. این شامل:

 • ترک سیگار
 • یک رژیم غذایی مناسب
 • داشتن فعالیت بدنی منظم

درمان بیماری های مرتبط ، مانند:

خلاصه 

بیشتر افراد بعد از حمله قلبی بهبود می یابند ، به ویژه اگر تحت درمان فوری پزشکی قرار بگیرند. میزان بقای حملات قلبی اکنون 90 درصد است. زیرا پزشکان اکنون توانایی تشخیص و درمان حملات قلبی را بسیار بیشتر دارند. بنابراین ، دریافت درمان فوری پزشکی بسیار مهم است. اتخاذ روشهای پیشگیری نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این می تواند به کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی در آینده کمک کند.
علائم حمله قلبی می تواند بلافاصله شروع شود و چند ساعت ادامه یابد. با این حال ، علائم می توانند از نظر بروز و طول مدت بسیار متفاوت باشند. برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که علائم به طور ناگهانی ظاهر می شوند ، در حالی که در برخی از افراد می توانند به صورت تدریجی شروع شوند.
هنگامی که فرد علائم را مشاهده کرد ، کسی باید با اورژانس تماس بگیرد و فرد باید از قرص آسپرین استفاده کند (اگر حساسیت به آسپرین ندارد و اگر یک متخصص پزشکی به او دستور داده است). با درمان فوری ، بیشتر افراد از حمله قلبی بهبود می یابند و می توانند زندگی رضایت بخشی داشته باشند. انتخاب شیوه زندگی سالم و پیروی از برنامه درمانی توصیه شده می تواند خطر ابتلا به حملات قلبی در آینده را کاهش دهد.


دیدگاه کاربران

0 دیدگاه
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button