تیرکشیدن قلب در نوجوانان : بررسی دلایل ایجاد و روش های تشخیص

درد قفسه سینه یا تیر کشیدن قلب یک شکایت شایع در کودکان و نوجوانان است. درد قفسه سینه اغلب به عنوان “درد قلبی” برای کودکان و والدین آنها تلقی می‌شود و می‌تواند ناراحتی زیادی ایجاد کند. با این حال، درد قفسه سینه در کودکان به ندرت به دلیل مشکل قلبی است و اغلب از منبع نگران کننده‌ای ناشی نمی‌شود. در این مقاله ما به بررسی دلایل تیرکشیدن قلب در نوجوانان می‌پردازیم.

تیر کشیدن قلب در نوجوانان

تیر کشیدن قلب چیست ؟

تیر کشیدن قلب یا درد قلب حالتی موقت است که فرد احساس می‌کند قلبش برای لحظه‌ای متوقف و دچار تپش نامنظم می شود. همچنین ممکن است این درد هنگام تنفس عمیق، بیشتر شود و با تنفس آرام کاهش یابد. در برخی موارد تیر کشیدن قلب ممکن است با علائم دیگری مانند : دل درد ، سرگیجه ، تنگی نفس و … همراه باشد.

دلایل درد قفسه سینه چیست؟

درد قفسه سینه در کودکان و نوجوانان شایع است، اما به طور کلی خوش‌خیم است. با این حال، درد قفسه سینه با ورزش یا همراه با ضربان سریع قلب، سرگیجه یا غش می‌تواند نشان دهنده یک مشکل قلبی باشد. بسیاری از ساختارهای واقع در قفسه سینه می‌توانند باعث درد قفسه سینه شوند. از جمله این ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، غضروف‌ها یا استخوان‌های قفسه سینه، ریه‌ها، قلب، دستگاه گوارش و اعصاب هستند. مشکلی در هر یک از این مناطق می‌تواند باعث درد قفسه سینه شود.

علت تیر کشیدن قلب در نوجوانان چیست ؟ 

درد در ناحیه قفسه سینه که بسیاری از آن به عنوان تیرکشیدن قلب یاد می‌کنند ، در نوجوانان بسیار شایع است . این اختلال می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که عبارتند از : 

 • استرس و اضطراب : استرس و اضطراب می‌توانند از عوامل تیر کشیدن قلب به خصوص در نوجوانان باشند . معمولا فشار های روحی و روانی وارد شده از جانب مدرسه ، دانشگاه ، روابط دوستانه و خانواده باعث ایجاد استرس می‌شوند.
 • عدم داشتن برنامه ورزشی منظم : ممکن است جوانان و نوجوانان به علت نداشتن برنامه و تمرینات منظم ورزشی ، هنگام انجام فعالیت های روزانه نسبتا سنگین و یا ورزش هایی مانند فوتبال و … دچار تیر کشیدن در ناحیه قلب شوند . 
 • دخانیات و الکل : از مهم ترین عوامل احساس درد در قفسه سینه ، استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی است .
 • مشکلات ژنتیکی و ارثی : بسیاری از مشکلات قلبی و عروقی ارثی هستند که نوجوانان نیز از این مورد مستثنی نیستند . این نوع مشکلات نیاز به تشخیص و درمان توسط پزشک متخصص دارند . 
 • بیماری ها : بیماری هایی مانند : اسکلتی عضلانی ،کاستروکندریت،سندرم گرفتگی موقت،آسم و رفلاکس معده نیز می توانند از علل های درد قلب در نوجوانان باشند.
 • سایر عوامل : عواملی مانند مصرف داروها ، سلامت روانی و … می توانند در تیر کشیدن قلب نوجوانان موثر باشند . 

علت تیر کشیدن قلب در نوجوانان

مشکلات و بیماری های قلبی مرتبط به تیرکشیدن قلب در نوجوانان 

چندین مشکل قلبی می‌توانند باعث احساس درد در قلب و نواحی قفسه سینه شوند. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

 • انسداد مجرای خروجی بطن چپ (انسداد خروجی قلب به بدن): سوفل قلبی وجود دارد.
 • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک: معمولاً یک بیماری ارثی باعث ضخیم شدن ماهیچه قلب می‌شود.
 • ناهنجاری شریان‌های کرونری: شریان کرونری که از سینوس اشتباه ناشی می‌شود و با ورزش باعث درد قفسه سینه می‌شود.
 • اختلالات ریتم (آریتمی قلبی): درد قفسه سینه معمولاً با احساس ضربان سریع قلب همراه است.
 • پریکاردیت: التهاب غشای داخلی قلب که اغلب بعد از یک بیماری ویروسی ایجاد می‌شود.
 • قطع یا پارگی آئورت، شریان اصلی که خون را از قلب به بدن هدایت می‌کند.

تیر کشیدن قلب نشانه چیست ؟

در افراد مسن، درد قفسه سینه اغلب به دلیل مشکل قلبی است. این موضوع به این دلیل است که بیماری قلبی بیشتر افراد مسن را درگیر می‌کند.
در کودکان، درد قفسه سینه به ندرت به دلیل مشکل قلبی رخ می‌دهد. یک مطالعه آینده‌نگر بر روی 50 کودک مراجعه کننده به کلینیک قلب و عروق نشان داد که 76 درصد از آنها از ناحیه ماهیچه، استخوان یا غضروف درد دارند. 12 درصد مبتلا به آسم ناشی از ورزش بودند. 8 درصد از علل گوارشی و 4 درصد از آنها به دلایل روانی درد داشتند. مطالعه دیگری بر روی 3700 کودک که قبلاً بدون مشکلات قلبی شناخته شده بود، نشان داد که میزان کمی از مشکلات قلبی (حدود یک درصد) در آن‌ها وجود دارد.

آیا درد قلب باعث مرگ می شود ؟

تیرکشیدن و درد قلب ، در برخی موارد می تواند علائمی از یک بیماری قلبی یا عروقی باشد. اما در نظر داشته باشید که درد قلب به تنهایی باعث مرگ نخواهد شد ، با این حال اگر تیرکشیدن قلب منجر به عوارض جدی شود حتما باید این مسئله را با پزشک متخصص مطرح کرد.

باید گفت که مرگ بر اثر تیرکشیدن قلب ، اتفاقی بسیار نادر ، آن هم در بین میلیون‌ها کودک و نوجوان است که فعالیت های ورزشی سنگین مانند دو و میدانی انجام می دهند. بسیاری از موارد مرگ و میر بر اثر ورزش و فعالیت های سنگین به علت بیماری های زمینه ای قلبی است که تشخیص داده نشده اند . 
گاهی اوقات شرایط زمینه‌ای مربوط به مرگ ناگهانی قلبی دارای عوامل ژنتیکی است، بنابراین سابقه خانوادگی دقیق نیز بخش مهمی از ارزیابی قبل از ورزش است.

روش‌های تشخیص دلایل تیرکشیدن قلب در نوجوانان

برخی از علائم نگران‌کننده ناشی از دلایل درد قفسه سینه چیست؟

درد قفسه سینه همراه با ورزش، همراه با ضربان نامنظم یا سریع قلب، یا همراه با سرگیجه یا سنکوپ (غش) علائمی است که می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی قلبی باشد.
درد قفسه سینه در فردی با خویشاوند درجه یک که سابقه مرگ ناگهانی یا کاردیومیوپاتی دارد، باید ارزیابی شود.
درد قفسه سینه که در حالت استراحت بدون سایر علائم مرتبط رخ می‌دهد، معمولاً به دلیل مشکل قلبی نیست.

چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فرزند شما از درد قفسه سینه شکایت دارد و همچنین تب دارد، عرق می‌کند یا در تنفس مشکل دارد، ضربان قلب بسیار سریع است، رنگ پریده است یا مانند احساس پاره شدن درد شدیدی دارد، منتظر نمانید، بلافاصله کمک بگیرید! همچنین، اگر سابقه خانوادگی “پارگی آئورت”، یا سندرم مارفان وجود داشته باشد، فوراً به ارزیابی اورژانس نیاز است.

روش‌های تشخیص دلایل تیرکشیدن قلب در نوجوانان

قابل درک است که وقتی فرزند شما از درد قفسه سینه شکایت می‌کند، ممکن است نگران باشید که مشکلی در قلب وجود دارد. در کودکان، بعید است که درد قفسه سینه ناشی از مشکل قلبی باشد.
با این حال، از درد قفسه سینه فرزند خود غافل نشوید. با پزشک متخصص اطفال خود قرار ملاقات بگذارید و توضیح دهید که کودک شما چه چیزی را تجربه می‌کند. پزشک تصمیم می‌گیرد که آیا به آزمایش‌های بیشتری نیاز است یا خیر.
شرح حال دقیق و معاینه فیزیکی ضروری است و معمولاً می‌تواند علت درد قفسه سینه را مشخص کند. گاهی اوقات ممکن است مطالعات آزمایشگاهی مانند الکتروکاردیوگرام، اکو کاردیوگرام یا تست استرس ورزش مورد نیاز باشد.
پزشک متخصص اطفال شما ممکن است شما را به متخصص قلب اطفال ارجاع دهد، پزشکی که متخصص مشکلات قلبی در کودکان است. متخصص قلب اطفال به قلب کودک شما گوش می‌دهد و درباره شرایطی که منجر به درد قفسه سینه، سابقه پزشکی فرزند شما و سابقه پزشکی خانوادگی می‌شود، سؤال می‌کند. پزشک یک الکتروکاردیوگرام (ECG یا EKG )، یک گزارش از فعالیت الکتریکی قلب کودک شما، می‌گیرد تا مشخص کند که آیا مشکل قلبی ممکن است باعث علائم کودک شما شده باشد یا خیر.
پزشک ممکن است آزمایش‌های دیگری مانند آزمایش استرس ورزشی، اکو کاردیوگرام یا اشعه ایکس قفسه سینه را تجویز کند، یا ممکن است فرزند شما را با یک مانیتور ترانس تلفونیک یا مانیتور هولتر به خانه بفرستد تا ریتم قلب کودک شما را به طور مداوم در حین انجام کارهای عادی خود ثبت کند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق کودکان نیازی به آزمایش بیشتر ندارند و به احتمال زیاد قلب طبیعی دارند.


دیدگاه کاربران

44 دیدگاه
 • محمدرضا
  15 آبان 1400

  عرض سلام و ادب
  ممنون از مطلب علمی مختصر و مفیدتان

  تشکر

 • رها
  17 آبان 1400

  سلام من یک دختر ۱۴ ساله هستم من بدون شک ضربان قلب تندی به نسبت دارم و اکثر اوقات درد در سمت چپ قفسه سینم حس میکنم

 • ....
  1 آذر 1400

  سلام من دختر 14 ساله هستم که بعضی اوقات قلبم به شدت تیر میکشه و اون لحظه به زور نفس میکشم یا وقت های یه چیز غمگین یا خبر خوب یا بدی میشنوم قلبم تیر میکشه دلیلش چیه چون تو هر سایتی میرم یه چیزی میگه لطفا جواب بدید

 • Nazanun
  5 آذر 1400

  سلام من ۱۴ ساله هستم ۱ سالی می‌شود مثلا داخل سال قلبم باری یک بار درد می‌گیرد به مدت ۱ روز و هنگام خندیدن قلبم تیر میکشه چه اقداماتی لازم

 • Fatemeh.kh
  13 آذر 1400

  سلام دکتر خسته نباشید
  سنم ۱۵سال۸ماه هست و قدم۱۵۰ و وزنم،۵۰هست درد خیلی شدیدی از قلبم دارم ینی فک نمیکنم ازقفسه سینم باشه و واقعا انگار خود قلبم درد شدیدی میگیره قبلا خیلی کم بود ولی دارم هم دردش هم مدت زمانش بیشتر میشه ارثی اسم و سکته در خانواده داریم وقتی ول می‌کنه حالت نیز مانند داره سمت چپ سینم و از داخل حالت موج مانند ه وحرکت می‌کنه ی چیزی میشه اگ مشکل جدی هست بگید تا ب پذشک متخصص مراجعه کنم ممنون میشم پاسخ بدین⁦❤️⁩

 • Raha1884
  19 آذر 1400

  سلام خسته نباشید
  دخترم ۱۷ سالمه تقریبا چندماهی میشه ک گاهی قلبم به شدت تیر می‌کشه ، سرگیجه و سردرد هم دارم بیشتر اوقات چ جداگانه چ زمانی ک قلبم اذیت میکنه
  میخواستم ببینم مشکل جدی ای هس باید پیگیری بشه یا با توجه به سنم و شرایط درس و اینا عادی و طبیعیه ؟؟

 • پرستو
  3 دی 1400

  سلام من ۱۶سالمه و دوساله که قلبم درد داره و در اوایل خیلی کم بود اما بعد ها این درد بیشتر شد بیشتر وقت ها درد شدیدی دارم لحظه هایی که میخندم گریه میکنم ودرهمه نوع حالت این درد هست بعضی اوقات مدت کمی و بیشتر اوقات مدت زیادی این درد رو دارم اینقدر درد شدیدهست که انگار قلبم اونقدر سنگینه که بدنم نمیتونه نگهش داره و به همراهش سردرد و تب دارم و نفس کم میارم صداها باعث آزارم میشن و شروع به تب کردن میکنم تابه حال به هیچ پزشکی مراجعه نکردم میشه لطفاً کمکم کنید ممنون میشم

 • طهورا
  4 دی 1400

  سلام من ی دختر 15 سالم یهو قلب درد میگیرم با سردرد و اصلا وقتی به اب دست میزنم نفس تنگی میگیریم مشکلات زیاد تو زندگیم داشتم خواستم بدونم به خاطر تلقینو و استرسام هست؟

 • محمد
  9 دی 1400

  من الان چند روز درد قفسه سینه دارم و دست چپم درد میکنه ۲۵ سالمه نمی دونم باید چی کار کنم

 • مهدی
  9 دی 1400

  در جواب شخص ۰۰۰
  اره منم اینجوری میشم واقعا حس بدیه ولی چون میگزره )البته با احساس بد و درد ( درمانی نداره

 • Mohammad
  12 دی 1400

  سلام دکتر خسته نباشید
  من ۲۱سال دارم الان چن مدت هسته وقتی نفس میکشم قلبم درد میگیره ودست چپم تیر میکشه ظربان قلبم به طور همیشگی تند هسته لطفا بگین این مشکل چی هسته ممنون

 • مبینا
  14 دی 1400

  سلام وقتتون بخیر
  من یه دختر ۱۴ سالم ک خیلی وقتا قلبم یهو تیر میکشه و تپش نامنظم داره
  گاهی اوقات خیلی اروم میتپه و بعضی وقتاعم خیلی تند . اصن نرمال نیستش
  ممنون میشم کمکم کنید.

 • مهسا
  19 دی 1400

  سلام دختری ۱۴ ساله هستم. خیلی وقتا یهو دچار سرگیجه شدید، تاری و سیاهی دید و تیر کشیدن قلبم میشم. اکثر شبا قلبم و قفسه سینم درد میکنه و خیلی رنج میبرم،
  گاها صبحا انقدر درد شدیدی تو قلبم دارم که به سختی نفس میکشم و بعد ۵/۶ دقیقه خوب میشه. از ۷ سالگی کم خونی هم دارم و تاحالا سه بار غش کردم(به کم‌خونی ربط دادن)یعنی ممکنه مشکل فقط از اون باشه؟؟ لطفا جواب بدید💔

 • پری
  26 دی 1400

  سلام خسته نباشید
  ۲۰ سالمه حدود یک سالی میشه ک بعضی مواقع قلبم تیر میکشه و میسوزه لطفا اگه‌میشه راهنماییم کنید ک چرا اینجوری میشم و باید ب پزشک‌مراجعه کنم یا نه؟

 • علی
  30 دی 1400

  تیر کشیدن شدید چند ثانیه ای قلب پسر ۱۳ساله؟خطر داره؟

 • ایدا
  10 بهمن 1400

  سلام ایدا هستم 16سالمه من قبلا قلبم هفته ای 3بار تیر می‌کشید و علاوه بر اون الان تپش قلبمم زیاد شده

 • A
  10 بهمن 1400

  سلام من ۱۴ سالم هست و زود رس به دنیا اومدم . حدود ۹ یا ۱۰ سالگی بعضی وقتا برای چند ثانیه یا چند دقیقه قلبم خیلی شدید تیر میکشید دکتر هم رفتم گفتم که مشکل عضلانی هست اما الان جوری هست که نمیتونم نفس بکشم و همراه با اینا سر درد و سرگیجه هم دارم .
  میشه راهنمایی کنید !

 • N
  11 بهمن 1400

  سلام.وقت بخیر.
  من دخترم و قد و وزن نرمال دارم و ۱۳ سالمه.
  تقریبا از ۹ سالگیم بعضی وقتا درد خفیفی در قسمت چپ قفسه سینم، از داخل احساس می‌کنم و در اون حین نفس کشیدن برام سخت میشه و باعث درد میشه.
  البته فقط چند ثانیه طول می‌کشه و سریع خوب میشه.
  این اتفاق خیلی کم و با فاصله زمانی زیاد برام پیش میاد، یعنی به صورت مداوم و با فاصله زمانی کم این اتفاق پیش نمیاد.
  به جز قسمت چپ قفسه سینم هم، هیچ جای دیگه بدنم دچار درد نمیشه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • ناشناس
  30 بهمن 1400

  سلام 13 سالمه
  بعضی وقتا قلبم میگیره خیلی بد و درد ناک و وقتی می‌خوام نفس بکشم تیر می‌کشه و نمیتونم نفس بکشیم
  گاهی اوقات اینجوری میشم

 • Ghazal
  5 اسفند 1400

  سلام . دختر هستم ۱۵ سالمه . چند ماهی هست که گاهی قلبم تیر میکشه . نگران کنندست ؟

 • Sanaghaziloo685@gmail.com
  11 اسفند 1400

  سلام خسته نباشید ببخشید داداش من ۱۴ سالش هستش و قلبش درد میکنه تیر میشه و بعضی موقع ها غش میکنه باید چیکار کنیم

 • ELMIRA
  15 اسفند 1400

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون
  اما من زمان هایی این دردو توی قلبم حس میکنم که دچار هیجان و یا غمگین میشم این هم میتونه خطرناک باشه چون دردش وهشتناکه

 • Yegane
  2 فروردین 1401

  سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه بعضی وقت ها قلبم خیلی درد میگیره طوری که چاقو فرو کردن تو قلبم مدت زمانشم حدود ۶ یا ۷ دقیقه هست تو اون مدت اصن نمیتونم تموم بخورم
  بعضی وقت ها هم مثل موقع خواب احساس میکنم در حد چند ثانیه قلبم نمیزنه
  اگه میشه بگین علت چیه
  ممنون

 • .....
  2 فروردین 1401

  سلام
  من دخترم و ۲۱ سالمه
  بیشتر وقت ها قلبم درد میگیره انگار یک نفر قلبمو تو دستش داره فشار میده بعد ۲ یا ۳ دقیقه ول نمیکنه
  اگه میشه بگین مشکل چیه چون خیلی داره اذیتم می کنه در روز شاید دو یا سه بار این اتفاق بیفته

 • ناصر
  5 فروردین 1401

  سلام دمنوش گلگاب زبان برای قلب بسیار خوبه حتمن روزی یه بار بخورین لطفا برا قلب منم دعا کنین ❤️

 • زهرا
  6 اردیبهشت 1401

  سلام من زهراام ۱۴ سالمه
  چند وقت یک بار به طور ناگهانی قلبم تیر میکشه و واقعا اذیتم میکنه.
  مثلا دیروز در حال خندیدن بودم یهو قلبم تیر کشید طوری که نفسم حبس شده بود و اگه نفس میکشیدم بازم اونطوری میشد
  علتش چی‌میتونه باشه؟؟
  و یه چیز دیگه اینکه شک دارم که میگرن داشته باشم
  پدرم و خالم هم میگرن دارن.
  جدیدا هرروز مخصوصا تو مدرسه سردرد میگیرم
  که از چشم چپم شروع میشه و بعد کل سرم درد میکنه
  اینارو با هیچکس در میون نزاشتم.

 • نرگس
  14 خرداد 1401

  سلام من یه دختر یازده ساله هستم که به زودی وارد دوازده سال میشم بعضی وقتا موقع یک هو قلبم درد میگیره و نفسم بند می‌ره امشب با حالت تحوع هم بود

 • Maria
  9 تیر 1401

  سلام
  من یه دختر ۱۳ هستم قلبم به شدت درد میگیره و این درد قفسه سینه نیست چون دقیقا سمت چپ هست و محل قرار گرفتن قلبه
  این درد به شدت اذیتم میکنه حتی نمیتونم راحت نفس بکشم بخندم یا گریه کنم
  امونمو بریده
  معمولا هم با حالت تهوع و سرگیجه همراهه
  ممنون میشم راهنماییم کنید🌹

 • دختر
  29 تیر 1401

  سلام.
  من دختری ۱۴ ساله هستم.
  چند ماهی است که قلبم به شدت درد میکنه و نمیتونم درست نفس بکشم.بعضی وقت ها هم از شدت درد از خواب بیدار میشم.و هر چی سینم رو فشار میدم آرام نمیشم و حس میکنم میخوام بمیرم.
  راه حلی هست؟

 • زهرا
  30 مرداد 1401

  سلام قلبم بشدت درد می‌کنه
  17سالع

 • حمیدرضا
  31 مرداد 1401

  سلام دکتر امیدوارم که حالتون خوب باشه من 17سالمه …
  ببینید من یه دو سالی هست قلبم به صورت ناگهانی درد می کنه یا تیر می کشه…
  به مطب پزشک مراجعه کردم اون از من نوار قلب
  گرفت و گفت که من سالمم به دکتر گفتم چطور می تونم سالم باشم وقتی قلبم درد می کنه ؟ایشون در جواب گفت شما شکست عشقی خوردین یا تازه عاشق شدین! آیا این امکان وجود داره که درد قلب به دلایل فوق باشه یا نه؟

 • ادم برفی
  22 شهریور 1401

  سلام من ۱۳ سالمه بعضی وقت ها قلبم تیر میکشه از گار تکی از پیشت مشت میرنه قلبو فشار میده و من تا چند دقیقه نمیتونم نفس بکشم چون اونجوری میشه پشت کتف هم درد میگیره تیر میکشه ب تازگی اکثر روزا ک از خواب پا میشم دستام سر میشه و درد قلبم هم قبلا کمتر بود والان خیلی خیلی بیشتر شده
  واقعا ممنون میشم کمکم کنید

 • Fatemeh.Khalilzadeh
  1 مهر 1401

  سلام وقتتون بخیر
  من الان یک هفته هست قلبم یجوری درد میکنه سرمم خیلی درد میکنه بعضی و قتاهم چشام سیاهی میره ونفسمم بزور بالامیاد
  میشه بگید چیکارباید کنم💚

 • brahwyyzahr043@gmail.com
  10 آبان 1401

  سلام من پسرم بیست و دو سالمه قلبم به شدت درد میکنه جوری که از حال میرم و اورژانسی میشم نوار قلبم مشکل نداره الان سر خود قرص تپش قلب میخورم و فکر میکنم کمی حالم بهتر میشه ولی هنوزم خیلی رنج میکشم میشه راهنماییم کنید❤

 • سپهر
  16 آذر 1401

  سلام من وقتی پرخوری میکنم قلبم درد میکنه یا میسوزه این از معده هست یا قلب؟

 • رها
  24 آذر 1401

  سلام
  من رهام ۱۷ سالمه سه ساله قلبم تیر میکشه و نفسم بالا نمیاد نمیدونم چیکار باید کنم .به خانواده هم گفتم جدی نگرفتن.میشه راهنماییم کنید

 • فاطمه
  29 آذر 1401

  من تو چند روز قلب درد دارم قلبم بعد ورزش درد میگیره و شروع به تپش می‌کنه اون موقع احساس عجیبی دارم حس میکنم دیگه نمیتونم بلند شم غیر تپش قلب تو این چند روز کمر کتف چپم و دست چپم خیلی درد میکنه

 • فاطمه
  29 آذر 1401

  سلام ۱۶ سالمه
  من این ماه و ماه قبل درد قلبی رو داشته ام ولی تو این چند روز درد میگیره و بعدش شروع به تپش می‌کنه
  هعی درد میگیره و تند میزنه غیر از درد تپش کتف چپ و کمرم درد میگیره گردنم هم میگیره نیاز دارم برم پیش پزشک یه خوب میشم؟

 • مانی
  9 دی 1401

  سلام ۱۵سالم هست من در ۱۴ سالگی قلب درد زیاد داشتم و در هر یک ماه ۵ بار قلب درد داشتم الان بعد از چند ماه قلب درد گرفتم در حدی که تنفسم کم شده ایا مشکلی هست قبل اینکه قلب درد هم بگیرم گردن و سرم هم درد میگیره بعد ده دقیقه قلب دردم شروع میشه میشه کمکم کنید

 • فاطی
  15 دی 1401

  سلام من دخترم ۱۲ سالمه از ۷ سالگی قلبم درد میگرفت
  و بعد ۴ تا ۵ دقیقه خوب می شد
  مشکل جدی هست که برم دکتر متخصص ؟

 • مائده
  21 دی 1401

  سلام مائده هستم ۱۹ سالمه ، هر چند وقت یک بار تیر کشیدن در قفسه ی چپ سینه رو دارم و وقتی میخوام نفس عمیق بکشم درد شدید تر میشه ، این مشکل جدیه ؟ باید حتما به پزشک مراجعه کنم؟

 • علی اصغر
  29 دی 1401

  سلام علی اصغر هستم ۱۳سالمه وگاهی اوقات قلبم یا قفسه سینه ام درد میگیرد ولی هر سایتس که میرم چیزی نگفته و نمیدونم مشکل از کجاست

 • سحر نوروزی
  1 خرداد 1402

  سلام من ۱۹ سالمه وگاهی اوقات قلبم بطور شدیدی درد میکنه ک درد رو با تموم وجودم حس میکنم

 • کیان
  25 مرداد 1402

  سلام من گاهی اوقات قلبم به شدت درد میگیره و همینطور قفسه سینم چیکار کنم ۱۳ سالمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram logo call button