بهترین متخصص قلب و عروق در تهران کیست ؟

متخصص قلب و عروق در حیطه تشخیص و درمان بیماری های قلبی مانند گرفتگی ها و انسداد، آسیب ها و بیماری های قلبی فعالیت می کنند. همچنین متخصص قلب و عروق می تواند از بروز عواملی که موجب ایجاد بیماری های قلبی می شوند مانند کلسترول بالا، دیابت و فشار خون بالا جلوگیری نماید. قلب یکی از مهم ترین ارگان های بدن برای ادامه حیات انسان می باشد که وظیفه خونرسانی و اکسیژن را به سایر نقاط بدن برعهده دارد و در صورت بروز آسیب و از کار افتادگی آن زندگی فرد مورد تهدید قرار خواهد گرفت. در صورت بروز بیماری های قلبی شناخت و انتخاب بهترین متخصص قلب و عروق در تهران می تواند جز مهم ترین اقدامات برای درمان بیماری های قلبی باشد.

بهترین متخصص قلب و عروق

بهترین متخصص قلب و عروق کیست ؟

بهترین متخصص قلب و عروق درباره تشخیص و درمان انواع بیماری های قلبی مانند نارسایی قلبی، بیماری عروق کرونر قلب، آریتمی، سکته قلبی و انواع ضایعه های انسدادی و آسیب به قلب تحقیقات زیادی را انجام می دهند. بهترین متخصص قلب و عروق در راستای درمان بیماری های قلبی تلاش می کند و همچنین اطلاعاتی را در راستای راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی در اختیار شما قرار خواهد داد. وی تمام تلاشش را برای درمان و بهبود شما انجام خواهد داد.
در صورت بروز مشکل متخصص قلب و عروق موارد و عوامل خطرساز را برای قلب بررسی خواهد کرد. عوامل خطرساز که ریسک قلب را افزایش می دهند شامل : سبک زندگی ناصحیح و رژیم های غذایی نامناسب، سابقه خانوادگی، عدم فعالیت های بدنی، کلسترول بالای خون، پرخوری، اضافه وزن و چاقی ، مصرف بیش از حد چربی ها، استعمال دخانیات، استرس و فشارهای روحی وروانی می باشند.
در صورت داشتن علائم بهترین متخصص قلب و عروق درباره سابقه خانوادگی بیمار و نشانه های فیزیکی بیمار سوال می کند و نشانه های فیزیکی بیمار را بررسی خواهد کرد. سپس به صدای قلب بیمار گوش کرده و برای تشخیص دقیق تر بیماری از آزمایش خون و تست های دیگر استفاده خواهد کرد.
در دسترس بودن : در صورتی که مجبور باشید ماه ها برای تعیین وقت ویزیت منتظر بمانید یا برای قرار ملاقات های منظم و مرتب دچار مشکل می شوید و دسترسی به پزشک سخت است این امر یک پوئن منفی به شمار می آید.
بورد تخصصی : متخصص قلب و عروق خوب باید عضو بورد پزشکی و تخصصی حوزه کاری خود باشد. شمار زیادی از پزشکان هستند که دارای بورد تخصصی نیستند. بررسی بورد تخصصی پزشکان از طریق بیمارستان‌ها و اینترنت قابل جستجو هستند.
محل تحصیل و مدرک تحصیلی : گواهی‌نامه‌ها و مدارک تخصصی دکتر متخصص یا فوق تخصص هم اهمیت ویژه‌ای دارد. اینکه چه مقدار این مدارک و گواهی‌نامه‌ها معتبر هستند، اعتبار متخصص قلب و عروق نیز افزایش می‌یابد.
کلینیک ها و بیمارستان : هر چقدر بیمارستان ها و کلینیک های فوق تخصص قلب بزرگتر و معتبرتر باشد اعتبار متخصص قلب و عروق بیشتر است.

تست های تشخیصی بهترین متخصص قلب و عروق

نوار قلب : نوار قلب عملکرد الکتریکی قلب را ثبت می کند.

عکس برداری از قفسه : در عکسبرداری از قفسه سینه اندازه و بافت قلب مشخص می باشد.

هولتر ریتم قلب : این تست زمانی است که فرد مبتلا به اختلال ریتم در قلب می باشد، این هولتر برای بیمار قابل حمل بوده و اختلالات در ریتم قلب با استفاده از این دستگاه می توانیم تشخیص دهیم.

اکوکاردیوگرافی : از این تست بیشتر برای تشخیص بیماری های مادرزادی قلب، دریچه ها و حفره های قلب استفاده می شود. این وسیله از امواج ماورای صوت استفاده می کند.

آنژیوگرافی : آنژیوگرافی جز روش های تهاجمی تشخیص می باشد. تعداد و محل گرفتگی های عروق کرونری در این تست مشخص می شود. روش کار به این صورت است که برشی در قسمت کشاله ران یا بازو ایجاد خواهد شد و لوله ای نازک به نام کاتتر وارد عروق شده و بعد از تزریق ماده حاجب با استفاده از اشعه ایکس می توان محل گرفتگی ها و تعداد عروق را مشاهده کرد.

تست استرس یا ورزش : این تست شبیه به نوار قلب بوده با این تفاوت که بیمار بر روی تردمیل راه می رود و نوار قلب فرد ثبت می شود.

سی تی آنژیوگرافی : این سی تی دارای دقت بالایی بوده و عروق ریز مانند عروق کرونر قلب را بررسی می کند.

بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

انواع متخصص قلب و عروق

متخصصین قلب و عروق غیرتهاجمی

این متخصصین بیماران را معاینه کرده و بعد از مشورت درباره بیماری های قلبی با بیمار ، انجام آزمایشات و تست های لازم را تجویز خواهند کرد. بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایشات بهترین درمان ممکن را با دارو یا تغییر در سبک زنذگی انجام خواهند داد.

متخصصین قلب غیرمداخله گر : این متخصصین از تست ها و معاینات غیرتهاجمی استفاده می کنند. این دسته از متخصصین برای پیدا کردن بیماری های انسدادی عروق از روش های تهاجمی تر مانند کاتتریزاسیون استفاده خواهند کرد که در صورت مشاهده انسداد در عروق بیمار به متخصص قلب مداخله گر ارجاع داده می شوند.

متخصصین قلب مداخله گر : در مرحله قبل در صورت نیاز بیمار به جراح قلب به متخصصین قلب مداخله گر ارجاع داده می شوند. این متخصصین بیماران شریان کرونری، نقص های دریچه قلب و بیماری های شریان محیطی را درمان می کنند. این متخصصین قلب و عروق روش های درمانی مانند آنژیوپلاستی با قرار دادن بالون و استنت و از بین بردن لخته های خونی، تعمیر دریچه میترال قلب و محافظت در برابر آمبولی های عروقی استفاده خواهند کرد.

متخصص قلب الکتروفیزیولوژی : متخصص قلب الکتروفیزیولوژی یا متخصص ریتم قلب با قرار دادن دستگاه پیس میکر و منظم کننده ریتم قلب در قسمت زیر پوست بیمار، موجب تنظیم شدت و نظم در ضربان قلب بیمار می شوند. متخصصین غیر مداخله گر برای تنظیم ریتم قلب از روش های تهاجمی تر با داروها استفاده خواهند کرد.

جراحان قلب : این متخصصین در زمینه بیماری های قلبی فعالیت می کنند. این دسته از متخصصین قلب و عروق همان جراحان قلب هستند و عمده مطالعات جراحان قلب در زمینه بیماری های داخلی بوده و زمان دانشجویی خود نیز در اتاق عمل آموزش های جراحی دیده اند. جراحان قلب جراحی هایی مانند جراحی قلب باز و پیوند قلب انجام می دهند.

بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

دکتر محمد تقی پور یکی از متخصصین قلب و عروق در تهران و فارغ التحصیل از مرکز قلب دانشگاه شهید رجایی ، دانشگاه ایران می باشند. عمده فعالیت دکتر محمد تقی پور در زمینه های آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و استنتینگ عروق قلب و عروق محیطی و کاروتید، اکوکاردیوگرافی ، نوار قلب و … می باشد. قلب جز مهم ترین ارگان های حیاتی بدن به شمار می آید و در صورت بروز مشکلی باید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام بگیرد.


دیدگاه کاربران

0 دیدگاه
    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    instagram logo call button